eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kosakiewicz piątym zawodnikiem rozgrywek 1.ligi

Energetyk nie może uznać rundy jesiennej za udaną. W ambiwalentnych nastrojach znajdują się też jego dawni zawodnicy, którzy kontynuują kariery poza granicami gminy. Postanowiliśmy przyjrzeć się ich ostatnim poczynaniom

Od sezonu 2020/21 Widzew Łódź, w którego barwach występuje Łukasz Kosakiewicz, gra w 1.lidze. Zespół plasuje się na trzynastym miejscu w stawce osiemnastu ekip. Są jednak czynniki łagodzące ten wynik.

Widzew ma dwie zaległe kolejki do rozegrania i „zaledwie” osiem punktów straty do szóstej pozycji. Jest ona atrakcyjna ze względu na ubiegłoroczną reformę rozgrywek. Po ostatniej kolejce 1.ligi zespoły z miejsc 3-6 stoczą baraże o ekstraklasę. Widzew wciąż ma więc szansę zrealizować cel.

Co do Kosakiewicza, warto odnotować, że stanowił dla trenera pierwszy wybór. Wychowanek Energetyka zagrał we wszystkich piętnastu meczach, pozostając na murawie od pierwszej, do ostatniej minuty. Ponadto, jak wyliczył portal klubowy, prawy obrońca był najczęściej podającym piłkarzem Widzewa w rundzie jesiennej. Znalazł się też na piątym miejscu pod tym względem w całej lidze.

 

Więcej w aktualny wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu