eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kotula w natarciu

Katarzyna Kotula i Marta Szuster z petycją
Katarzyna Kotula i Marta Szuster z petycją Autor: Dost.

W ostatnim czasie media regionalne rozbrzmiały o skandalu, w który zamieszany był jeden z najbardziej rozpoznawalnych księży w naszej archidiecezji.

Mowa o ks. Tomaszu Kancelarczyku, aktywiście ruchów antyaborcyjnych. Kancelarczyk otrzymał tytuł honorowego obywatela Szczecina w 2017 r. na wniosek grupy radnych PiS. Uzasadniano to głównie poprzez działalność księdza w Fundacji Małych Stópek. Ostatnio w wyniku organizacji pewnego wydarzenia, bardzo naraził się społeczności lewicowej. Mowa o akcji „Oczyszczania” miasta po szczecińskim marszu równości, który odbył się w zeszły weekend. Nie spodobało się to działaczom lewicy, która postanowiła zaprotestować wobec takich działań i złożyła petycję o odebranie orderu honorowego obywatela księdzu Tomaszowi. Autorem tejże petycji jest gryfinianka Katarzyna Kotula, kandydatka w wyborach parlamentarnych z ramienia Lewicy.


- Jednoznaczne jest skojarzenie i nawiązanie do nazistowskich wzorców akcji dezynfekcji prowadzonych przez nazistów w stosunku do społeczności żydowskiej, społeczności LGBT, czy w końcu osób z niepełnosprawnościami, słabszych i chorych – mówi Katarzyna Kotula - Podczas II wojny światowej naziści mówiąc o dezynfekcji, prowadzili ludzi do komór gazowych. Zaczęło się od nieuzasadnionych oskarżeń, a skończyło ludobójstwem – dodaje.


Jak czytamy, odpowiedź na motywy powstania takiej petycji, choć mocne w wydźwięku, są w pełni uzasadnione i nie zostały bez odpowiedzi mieszkańców.


- W imieniu swoim oraz lokalnych środowisk kobiecych, jako Strajk Kobiet, wraz z Martą Szuster złożyłam do rady miasta wniosek o odebranie tego zaszczytnego tytułu księdzu Tomaszowi – mówi p. Kotula – W ciągu jednej doby petycję podpisało tysiąc osób, teraz jest już ponad dwa tysiące – kończy.


A to jeszcze nie koniec. Petycję wciąż podpisują kolejne osoby. Jest ona dostępna na stronie internetowej portalu Avazz, który umożliwia złożenie podpisu między innymi pod tą właśnie petycją. Jeżeli chcecie wesprzeć tę inicjatywę, wystarczy kliknąć tutaj.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu