eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

KPR Blejkan odpadł z Pucharu Polski [GALERIA]

Autor: Kamil Miler

W 1/32 Pucharu Polski drugoligowy KPR Blejkan Gryfino zmierzył się z wiceliderem 1. ligi – MKS Grudziądz. Jeszcze w 40. minucie nasz zespół wygrywał 17:15, ale końcówka należała do bardziej doświadczonego zespołu gości, którzy zwyciężyli 25:21

Zdecydowanym faworytem meczu była ekipa z Grudziądza, mimo, że do Gryfina przyjechała bez dwóch podstawowych graczy (Miedzińskiego i Twardo). W jej szeregach i tak mogliśmy dzisiaj obserwować solidnych graczy, m.in. byłych reprezentantów Polski - Sebastiana Rumniaka (czterokrotnego mistrza Polski i trzykrotnego zdobywcę Pucharu Polski) czy Artura Sadowskiego. To właśnie ich doświadczenie było kluczowe w ostatnich minutach meczu, gdy Grudziądz przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Gryfinianom zabrakło dzisiaj przede wszystkim lepszej skuteczności. Ich rzuty bronił bardzo doświadczony bramkarz – Adam Wolański, który ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Polski. Pozostał niedosyt, bo przeciwnik mimo swojego potencjału, był w zasięgu KPR Blejkan. Do przerwy był remis 12:12, a w 40. minucie gryfinianie wygrywali nawet 17:15.

Po meczu zawodnicy i trener gości dobrze oceniali nasz zespół, ale przyznali, że po ewentualnym awansie do pierwszej ligi w gryfińskim zespole potrzebne będą wzmocnienia.

- Po jednym treningu w tym roku i ciężkiej podróży nie spodziewaliśmy się po naszej grze fajerwerków. Zależało nam na tym, aby zagrać mocno w obronie i pociągnąć kontry. W pewnym sensie to się udało, ale nie do końca. KPR to drugoligowa drużyna, która wygrywa wszystko na własnym parkiecie i na wyjazdach, patrząc personalnie na skład przewyższają drugą ligę i spokojnie awansują do pierwszej. Przy solidnym treningu wasi zawodnicy powinni sobie jednak poradzić w pierwszej lidze - przyznał po meczu Sebastian Rumniak, który rzucił trzy bramki w dzisiejszym meczu. Aż 10 bramek dla Grudziądza zdobył A. Sadowski. W KPR najwięcej trafień mieli: K. Prokopczyk 5, R. Lasko 5, L. Galus 4.

Grudziądz w następnej rundzie Pucharu Polski (1/16) zmierzy się z zespołem z Superligi – Wybrzeżem Gdańsk.

Poniżej fotorelacja z dzisiejszego meczu.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu