eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kto może korzystać z hali sportowej przy liceum? Nowy kierownik odpowiada

- Zadania kierownika, to nie tylko ustalenie harmonogramu użytkowania hali, ale przede wszystkim całe spektrum działań mających sprawić, by obiekt był funkcjonalny i dostosowany do potrzeb lokalnych klubów sportowych i stowarzyszeń – mówi Miłosz Dudkiewicz, który wygrał konkurs na to stanowisko

Miłosz Dudkiewicz: Ustaliliśmy już zasady użytkowania obiektu, które należy spełnić. W pierwszej kolejności korzystać z niego mogą kluby sportowe z terenu gminy.


A nie uczniowie?
- Istnieje rozgraniczenie. Do południa hala sportowa ma być użytkowana przez uczniów lokalnych szkół, a po południu przez kluby i osoby prywatne.

 

U wielu osób pokutuje myślenie, że obiekt wybudowano z myślą wyłącznie o szczypiornistach.
- Osoby, które to twierdzą nie są rozeznane w temacie. Wystarczy choćby prześledzić wasz portal, by zobaczyć, że z hali nie korzysta wyłącznie KPR. Zawody organizowały tutaj gimnastyczki artystyczne Hermesa Gryfino, które trenują zresztą przy ulicy Niepodległości, a także koszykarki Olimpijczyka, siatkarze z LKS Piasta. Swoje mecze przy ul. Niepodległości gra GALKO, a od przyszłego tygodnia również GLHA. Na grudzień zaplanowany jest natomiast turniej piłki nożnej, organizowany przez UKS Energetyk Junior Gryfino. Halę w okresie zimowym zarezerwowały też inne piłkarskie drużyny.


Gdyby tylko z obiektu mogli korzystać uczniowie...
- Przed wprowadzeniem obostrzeń ćwiczyli.


Z innych szkół, ale nie tej, która stoi w bezpośrednim sąsiedztwie hali. Ba, posiada nawet własne wejście na teren obiektu!
- To niewątpliwie problem, który trzeba rozwiązać. Nie jestem osobą upoważnioną do komentowania tej sprawy, ale mam nadzieję, że władze powiatu w końcu zrozumieją, że ich pasywna postawa nie służy licealistom, którzy tak samo jak lokalni sportowcy, od lat marzyli o trenowaniu w takich warunkach.

 

Cały wywiad znajduje się w dzisiejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu