eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kto robi najlepszą pizzę w Gryfinie?

Chyba wszyscy z nas co jakiś czas uczestniczą w debacie o jakości jedzenia w lokalach gastronomicznych na terenie naszego miasta. Gdzie zjemy najlepszego kebaba w Gryfinie? Kto robi najlepsze schabowe? Które pierogi są smaczniejsze? Postanowiliśmy wcielić się w rolę (domorosłych) krytyków kulinarnych. Na tapet wzięliśmy lokale serwujące pizzę w Gryfinie. Zespół redakcyjny Gazety Gryfińskiej i portalu egryfino.pl skosztował włoskiego dania z siedmiu lokali w mieście. Kto robi najlepszy placek z serem i dodatkami? W dzisiejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej przedstawiamy nasze subiektywne odczucia i oceny

Co człowiek to inna opinia, a w przypadku krytyków kulinarnych - inne kubki smakowe. Dlatego też pizzę próbowało aż pięcioro dziennikarzy. Każdy z nich wystawił oceny dla poszczególnych pizz w skali 1-10, pokrótce uzasadniając je subiektywnymi opiniami.

Z siedmiu gryfińskich lokali serwujących pizzę zamówiliśmy niewielkie placki, niemal we wszystkich przypadkach pół na pół capricciosę z mafią. Czworo z pięciorga dziennikarzy nie miało wiedzy, skąd pochodzi oceniana przez nich pizza (dowiedzieli się o tym dopiero na koniec zabawy). Dlatego ich dotychczasowe przyzwyczajenia, oceny i sympatie do poszczególnych pizzerii absolutnie nie rzutowały na wystawioną ocenę.

Jak oceniliśmy pizze z poszczególnych miejsc? Kto zwyciężył? Co charakteryzowało placki z różnych pizzeri w naszym mieście? Przeczytacie o tym w Gazecie Gryfińskiej na stronach 12-13.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu