eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Które zespoły stawiają na młodzież?

Autor: Zbigniew Włodarczyk

Po każdej rundzie rozgrywek piłkarskich dokonujemy podsumowania pod kątem zawodników o statusie młodzieżowca. Nie inaczej jest tym razem. Korzystając ze świątecznej przerwy sprawdziliśmy kto stawia na młodzież. Efekty poniżej

Mamy świadomość, że nasze zestawienia mogą dostarczyć niektórym trenerom zimnych potów. Podczas rozgrywek kibice często słyszą o ogrywaniu młodych piłkarzy. Atut ten w rozmowach z władzami samorządowymi podejmują też działacze, walczący pod koniec roku o każdą dodatkową złotówkę.

Nasze wyliczenia niejednokrotnie stanowiły zaprzeczenie ich słów. Tym razem jednak większość naszych zespołów wypadła pod tym kątem nieźle. Oczywiście, nie wszystkie, bo zdarzały się też „trudne sprawy”, lecz w przeważającej liczbie przypadków młodzi piłkarze naprawdę dostali dużo szans na ligowych boiskach.

Cieszy fakt, że tyczy się to też ekip, które walczą o awans do klasy okręgowej. Świetny, choć nie najlepszy wynik osiągnął Łabędź Widuchowa. W dwunastu meczach rundy jesiennej Łukasz Karapulka dał szanse dziewięciu młodzieżowcom, którzy łącznie przebywali na boisku przez 3 865 minut. Jak jednak dodaje trener, wynik ten mógł być jeszcze lepszy.

 

 

Cały artykuł znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu