eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kucharska wybrana MVP! Ma szanse na mistrzostwo kraju

Foto: Michał Ciechanowicz
Foto: Michał Ciechanowicz

Końca dobiegła druga runda spotkań kobiecej Superligi w piłce ręcznej. To rozgrywki, które oglądamy przez pryzmat Oli Kucharskiej

Zawodniczka z Wełtynia pojawia się na naszych łamach regularnie. Nieprzypadkowo, gdyż od ponad dekady wychowanka gryfińskiego Hermesa występuje na parkietach kobiecej ekstraklasy. Największy sukces Ola zanotowała w poprzednim sezonie, który jej klub (KPR Gminy Kobierzyce) zakończył na trzecim miejscu w tabeli.

Jak mówiła wówczas na naszych łamach, mimo zdobycie pierwszego w karierze medalu Mistrzostw Polski, razem z koleżankami czuła niedosyt. To dlatego, że z powodu COVID-19 sezon został skrócony. Nie było więc miejsca na dogranie brakujących kolejek, walkę o nieco więcej, a nawet na wspólne świętowanie największego sukcesu w historii klubu spod Wrocławia.

To już jednak przeszłość. Kucharska, wraz z koleżankami, pisze bowiem nową kartę w dziejach KPR Kobierzyce. W bieżącym sezonie ma szansę powalczyć nawet o mistrzostwo!

- KPR Gminy Kobierzyce pokonał w 14. serii spotkań zespół z Koszalina 30:21. Dzięki kompletowi zwycięstw w drugiej rundzie kobierzyczanki umocniły się na fotelu wicelidera ligi – poinformowała strona klubu, odnosząc się też do świetnego występu Kucharskiej.

- W dobrej dyspozycji w zespole trójkolorwych była również Ola Kucharska, dzięki której Kobierzyce prowadziły w 49 minucie już 25:18. W ostatnich dziesięciu minutach przyjezdne próbowały zmniejszać straty, ale nie zdołały odmienić losów spotkania. MVP zespołu gospodyń wybrano Olę Kucharską, w zespole Młynów wyróżniono Darię Somionkę. Nagrody dla najlepszych zawodniczek meczu ufundował partner PGNiG Superligi kobiet, marka Lirene.– czytamy w relacji.

Gdy skontaktowaliśmy się z Olą bezpośrednio po meczu, nie wiedzieliśmy, że była jego gwiazdą…

 

Więcej w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu