eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kulturalnie i gastronomicznie na koniec tygodnia

W piątek (20 sierpnia) rozpocznie się Wakacyjny Weekend z Gryfińskim Domem Kultury. Przez trzy dni odbywać się będą koncerty, projekcje filmów pod chmurką oraz PanDemonic Chili Fest

piątek 20 sierpnia, godz. 21.45

skwer Opolanka w Gryfinie

Kino pod Gwiazdami - projekcja amerykańskiego dramatu muzycznego „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem w rolach głównych. Utwory wykorzystane w filmie zyskały już miano kultowych, są jednymi z najbardziej znanych i prezentowanych w rozgłośniach radiowych. Artyści za piosenkę „The Shallow” otrzymali Oscara. Wstęp wolny.

 

sobota 21 sierpnia, godz. 12.00-18.00

park Pałacyku pod Lwami

Na uczestników PanDemonic Chili Fest czekają na was znani producenci ostrych sosów z całej Polski, ostre konkursy, aleja z regionalnymi ekologicznymi produktami, koncerty oraz coś smacznego do zjedzenia. Wstęp wolny.

 

sobota 21 sierpnia, godz. 20.00

park Pałacyku pod Lwami

Koncert: Abradab, Rahim i Kleszcz we wspólnym projekcie ARKanoid. To efekt zaskakującej współpracy legend polskiej sceny rapowej - Rahima, współzałożyciela Paktofoniki i Pokahontaz, Abradaba, współzałożyciela Kalibra 44 oraz jednego z bardziej charyzmatycznych raperów ze Śląska - Kleszcza. Wspólny album artystów ukazał się w listopadzie ubiegłego roku. Materiał doskonale łączy style charakterystyczne dla jego twórców. Prezentuje ponadpokoleniowe nowatorskie spojrzenie na hip-hop, balansuje między starą a nową szkołą nurtu. Podczas gryfińskiego koncertu będzie można także usłyszeć utwory z wcześniejszych projektów raperów. Bilety (20 zł) do nabycia na stronie gdk.com.pl („Kup bilet”) lub na miejscu przed koncertem.

 

niedziela 22 sierpnia, godz. 20.30

park Pałacyku pod Lwami

Koncert: Przemyk Akustik Kwartet to jedna z dwóch muzycznych propozycji stworzonych specjalnie z myślą o jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej wokalistki. Ten intymny koncert złożony z jej wyjątkowych piosenek, zaaranżowany został na kwartet akustyczny. Na scenie obok Renaty Przemyk (wokal, instrumenty perkusyjne) wystąpią: Piotr Wojtanowski (wokal, gitara basowa), Piotr Bogutyn (gitara akustyczna) i Jacek Bielecki (wiolonczela). Bilety (30 zł) do nabycia na stronie gdk.com.pl („Kup bilet”) lub na miejscu przed koncertem.

 

niedziela 22 sierpnia, godz. 21.45

Plaża Miejska w Steklnie

Kino pod Gwiazdami: projekcja komedii francuskiej „Czym chata bogata” z Christianem Clavierem i Arym Abittanem w rolach głównych. To pełna humoru opowieść o majętnym pisarzu, który stara się pomóc biednym. Podpuszczony przez dziennikarza, oznajmia, że byłby gotów przyjąć pod swój dach potrzebujących. Wstęp wolny.

 

kk