eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kulturalny Trójkąt w Gryfinie rozpoczęty!

W poniedziałek rozpoczęły się w Gryfinie III Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne Kulturalny Trójkąt, w których bierze udział młodzież z Francji, Niemiec i Polski.

- To kolejny projekt realizowany w ramach wieloletniej współpracy transgranicznej z innymi krajami, w którym bierze udział młodzież z Gryfina - informuje Janusz Janiszewski, koordynator projektu ze strony polskiej. - Projekt w głównej mierze finansowany jest z funduszy europejskich - dodaje.

W ubiegłym roku młodzież z Teatru Uhuru działającego przy Gryfińskim Domu Kultury brała udział w dwóch międzynarodowych spotkaniach, które odbyły się w Niemczech i we Francji.

Teraz przyszedł czas na Polskę, którą reprezentuje nasze miasto. Młodzież szkolna i studenci z Francji skupieni wokół ośrodka kultury Jean Vilar w Igny koło Paryża, młodzież niemiecka z Berlina i innych miast oraz młodzi artyści głównie z Gryfina, ale także z Kołobrzegu i Gorzowa Wielkopolskiego biorą udział w kilkudniowych warsztatach muzycznych, tanecznych i teatralnych, które odbywają się w różnych częściach Gryfina.

- Wakacyjne warsztaty twórcze to okazja dla wielu młodych ludzi nie tylko do integracji i zawiązania nowych znajomości, ale także jest to czas zdobywania nowych doświadczeń i możliwość rozwijania artystycznych zamiłowań – mówi J. Janiszewski.

Zwieńczeniem artystycznych spotkań będzie koncert finałowy zatytułowany „Most”, który odbędzie się w sobotę, 11 lipca na gryfińskim nabrzeżu. Początek zaplanowano o godz. 17.00.

Organizatorami przedsięwzięcia są Teatr Uhuru, Gryfiński Dom Kultury, Urząd Miasta i Gminy Gryfino oraz Starostwo Powiatowe w Gryfinie, a projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży Euroregion Pomerania.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu