eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Latem będzie można na półkolonię

W Gryfińskim Domu Kultury trwają przygotowania letniego wypoczynku dla dzieci. Już dzisiaj możemy poinformować, że tegoroczne półkolonie dla młodych mieszkańców naszej gminy odbędą się w trzech terminach. Możliwość składania zgłoszeń upłynie 20 czerwca lub w momencie wyczerpania wolnych miejsc

Organizatorem półkolonii dla dzieci z klas I-IV szkół podstawowych jest Gmina Gryfino, a atrakcje letniego wypoczynku realizowane będą w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie. Przewidziano trzy tygodniowe turnusy (od poniedziałku do piątku): pierwszy w dniach 28 czerwca - 2 lipca, drugi - 5-9 lipca i trzeci - 12-16 lipca. Opłata za turnus wynosi 530 zł od uczestnika, ale liczba dostępnych miejsc w każdym turnusie jest ograniczona.

Uczestnikom półkolonii organizator zapewnia opiekę pedagogiczną i medyczną oraz dwa posiłki dziennie (drugie śniadanie i obiad). W programie ujęto wycieczki, wyjścia na basen, rozgrywki sportowo-rekreacyjne oraz konkursy artystyczne. Zajęcia i program będą realizowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zgłoszenia przyjmuje i dodatkowych informacji udziela filia Gryfińskiego Domu Kultury w Pałacyku pod Lwami pod numerami telefonów: 91 416 29 50 lub 509 820 510. Tamtejszy sekretariat czynny jest w dni powszednie w godzinach 8.00-15.00.