eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Lekarskie porady w Gardnie

Autor: www.gryfino.powiat.pl

"Białe soboty", czyli bezpłatne badania oraz porady lekarskie wplotły się już na stałe w krajobraz powiatowych miejscowości. Tym razem lekarze specjaliści gościli w Gardnie.

 

14 czerwca odbyła się „Biała sobota" organizowana przez Szpital Powiatowy w Gryfinie. Miejscem, w którym odbyła się akcja, była przychodnia przy ul. Żelisławieckiej 12 w Gardnie. W godzinach od 9.00 do 15.00 pacjenci mogli skorzystać z konsultacji u lekarzy specjalistów: ginekologa, urologa oraz chirurga. Okoliczni mieszkańcy mogli zbadać sobie ciśnienie oraz poziom cukru, można było także zostawić próbkę krwi do zbadania poziomu cholesterolu. Dodatkowo, pacjentki mogły także wykonać badanie cytologiczne.

- 41 osób skorzystało z konsultacji u lekarzy specjalistów oraz pobrano 22 cytologie. Natomiast 20 osób skorzystało z badań wykonywanych przez pielęgniarkę - informują organizatorzy.

Spośród przebadanych, 30 osób zostało zarejestrowanych na kolejną wizytę w Poradniach Specjalistycznych przy Szpitalu Powiatowym w Gryfinie. Akcja była w całości finansowana z budżetu Powiatu Gryfińskiego.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu