eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Lena mistrzynią! Marika wicemistrzynią! [WYNIKI]

Foto: Zbigniew Włodarczyk
Foto: Zbigniew Włodarczyk

Od mocnego uderzenia zaczęły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w gimnastyce artystycznej. Zawodniczki z Gryfina zajęły dwa pierwsze miejsca!

W sobotę, w hali gryfińskiej hali sportowej, rozgrywano zawody w wieloboju. Gospodynie z Hermesa pokazały klasę. Chociaż poziom imprezy był wysoki (przyjechały najlepsze kluby z dwóch województw - zachodniopomorskiego i pomorskiego), nasze gimnastyczki uplasowały się na dwóch czołowych pozycjach!

- Lena Szalkowska została mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, a Marika Paech uplasowała się tuż za nią zajmując 2 miejsce. Pierwszą ósemkę zamyka Łucja Kujawa. Świetnie zaprezentowała się również Agata Kulesza zajmując miejsce 15 oraz Maria Miskis, która zajęła miejsca 22 - poinformowały władze sekcji.

Co istotne, to nie koniec emocji. Świetny start zapewnił naszym zawodniczkom starty w jutrzejszych finałach.

- W niedzielę Lenka wystartuje w układzie tanecznym i w obręczy, Marika zaprezentuje się w skakance oraz obręczy, Łucja wystąpi w układzie z obręczą oraz jest zawodniczką rezerwową w układzie tanecznym a Agatka wystartuje w tanecznym! - przekazały trenerki, zapraszając mieszkańców gminy na trybuny.

Jutrzejsze zawody potrwają od godziny 10.00 do 13.00. Mistrzostwa odbywają się w hali przy ulicy Niepodległości. Wstęp wolny.