eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Letni festiwal w Bartkowie

Festiwal Twórczości Ludowej w Bartkowie na stałe wpisał się w kalendarz letnich, lokalnych i niezwykle oryginalnych imprez. Już po raz dziesiąty organizatorzy zapraszają do tej podgryfińskiej miejscowości miłośników folkloru, ale przede wszystkim dobrej zabawy

10. edycja festiwalu odbędzie się w sobotę 17 sierpnia. Początek wydarzenia zaplanowano o godz. 16.00. Na festiwalowej scenie zaprezentują się lokalne kapele ludowe Borzymianka, Gardnianki, Wełtynianka z Gryfińskiego Domu Kultury oraz Drawianki z Drawna. Na godz. 20.00 zaplanowano koncert wieczoru - występ zespołu Modesta Pastiche. Dwie godziny później rozpocznie się zabawa ludowa.

Dodatkowymi atrakcjami festiwalu będzie pojawienie się Cedyńskiego Bractwa Historycznego Comitatus z warsztatami kulinarnymi. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych oraz rękodzielniczych.

Honorowy patronat nad X Festiwalem Twórczości Ludowej w Bartkowie objął Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino Mieczysława Sawaryn. Organizatorami wydarzenia są Gryfiński Dom Kultury i Sołectwo Bartkowo.

 

Modesta Pastiche to interesujące muzyczne stylizacje i aranżacje oraz charakterystyczny wizerunek zespołu z charyzmatyczną wokalistką na czele. Grupa skupia muzyków z różnych środowisk. Prezentują muzykę łączącą brzmienia naturalnych instrumentów z elektroniką i didżejskim pazurem, co nadaje ich koncertom wyjątkowy klimat. Wykonywane przez zespół standardy muzyki rozrywkowej i autorskie kompozycje są zaaranżowane w niepowtarzalnej stylistyce żartobliwego pastiszu i elektro-retro-fuzji. Nazwa zespołu charakteryzuje ich klimat muzyczny, czyli prosty pastisz (fot. imaginesia.pl).

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu