eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Liwia Babińska w finale Mistrzostw Polski

Po nieco dłuższej ciszy, z naszą redakcją skontaktował się Krzysztof Rudnicki z Białego Piona Gryfino. Wszystko za sprawą sukcesu jego podopiecznej

W dniach od 11 do 17 stycznia, w Jastrzębiej Górze odbył się półfinał Mistrzostw Polski juniorów do lat 11 w szachach klasycznych. W zawodach udział wzięła jedna zawodniczka UKS Białego Piona Gryfino. Mowa o Liwii Babińskiej.


- Spisała się doskonale – ocenia jej trener, dodając, że gryfinianka wywalczyła miejsce premiowane awansem do tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów. - Sukces niesamowity, tym bardziej że o awans ubiegało się 30 zawodniczek z najsilniejszych ośrodków szachowych całej Polski min: Warszawy, Gdańska, Krakowa, Rybnika, Wrocławia, Chrzanowa, Poznania czy Kalisza – wylicza Rudnicki.


Tym sposobem Babińska zapisała się też w historii naszego miasta.

- Awans Liwii Babińskiej do najbardziej prestiżowych rozgrywek juniorskich w Polsce będzie dwudziestym występem
reprezentanta Gryfina w historii. Wcześniej w MPJ w szachach klasycznych grali: Miłosz Rudnicki (osiem razy), Justyna Kruszewska (czterokrotnie), Mateusz Matla (dwukrotnie), Katarzyna Jastrzębska (dwukrotnie), Greta Stołecka (dwukrotnie) oraz Szymon Gryczka – wymienia trener.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu