eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Lokomotywa uśmiechu przebiegnie przez Gryfino

Lokomotywa uśmiechu to inicjatywa mająca na celu wsparcie Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. W poniedziałek i wtorek akcja zagości w Gryfinie. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno aktywnego (biegaczy, kajakarzy, rolkarzy, rowerzystów), jak i biernego, polegającego na kibicowaniu

- Nasz nowy projekt polega na tym, że grupy sportowe (biegacze, rowerzyści, rolkarze, kijkarze i inni) ze wszystkich powiatów województwa zachodniopomorskiego w terminie od 4 września 2019 do 24 września 2019 przeprowadzą sztafetę (od powiatu do powiatu).

Akcja polegać będzie na przekazywaniu kolejno pałeczki sztafetowej w miastach każdego powiatu podczas zorganizowanych tam imprez sportowych, w zależności od możliwości uczestników w dniu odbierania pałeczki lub startu kolejnej grupy. W ramach każdego powiatu może wziąć udział wiele miejscowości organizując poszczególne etapy sztafety. W ten sposób kolejno we wszystkich powiatach naszego województwa zostaną zorganizowane imprezy sportowe integrujące uczestników sztafety i mieszkańców.

Jednocześnie wszystkie grupy biorące udział w akcji dokonają zbiórki pieniędzy, które w całości zostaną przekazane na Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci. Celem akcji jest aktywizacja mieszkańców całego województwa do aktywności sportowej i charytatywnej, integracja sportowców wielu dyscyplin, promocja zdrowia, uwrażliwienie na potrzeby ludzi chorych i niepełnosprawnych - czytamy na stronie wydarzenia, które zagości w naszym mieście w poniedziałek (23 września) i wtorek (24 września).

- W poniedziałek o godzinie 19.00, obok Tawerny na nabrzeżu, nastąpi przekazanie pałeczki gryfińskiej sztafecie, która wybiegnie na trasę następnego dnia o godzinie 15.30. Wtedy pobiegniemy do rogatek miasta, gdzie przejmą ją rowerzyści, by dowieźdź do Kołbacza. Tam pałeczka znów trafi do biegaczy, którzy pobiegną do mety w Morzyczynie - zarysowuje plan Jacek Rudziński, zachęcając gryfińskich sportowców do udziału.

- W akcji może wziąć udział każdy chętny: biegacz, rolkarz, kajakarz, rowerzysta - podsumowuje.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu