eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Lucek chce wrócić na stare śmieci

Dobra atmosfera wokół gryfińskiego szczypiorniaka sprawia, że coraz więcej byłych zawodników zaczyna przebąkiwać o powrocie do Gryfina. Jako pierwszy na głos powiedział to Lucjan Galus

Lucka nie trzeba nikomu przedstawiać. Urodzony w 1987 roku zawodnik przez wiele lat stanowił o sile drużyny piłki ręcznej. Był kluczowym graczem Energetyka, gdy ten w sezonie 2008/2009 notował awans do 1.ligi. Z zespołem rozstał się po kolejnym sezonie, gdy okazało się, że zaplecze ekstraklasy to dla naszego zespołu zbyt wysokie progi. Podczas gdy KSE, pod wodzą Dariusza Śrudki szykowało się do gry na drugim szczeblu, Galus trafił do ASPR Zawadzkie (1.liga). Następnie skierował swoje kroki do Niemiec, występując tam do poprzedniego sezonu.

- Rok temu zaliczyłem jedne z najlepszych rozgrywek w życiu – mówi 31-latek, który reprezentował barwy Loitzl – Doszło jednak do mnie, że czas pomyśleć nad przyszłością, zmienić pracę – przyznaje . Pochodzący z Gardna rozgrywający w ten sposób trafił do szkółki policyjnej. Jak uznaje, czas na zmianę trybu życia, a jego nowy plan nie uznaje wielogodzinnych wyjazdów na treningi i mecze do Niemiec. Dlatego chętnie wróciłby na stare śmieci.

- Za tydzień kończę szkółkę i będę na miejscu. Naturalne jest więc, że chciałbym wrócić do drużyny z Gryfina, reprezentować barwy KPR – mówi Lucek.

 

Cały artykuł znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu