eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Łużycka totalnie zakorkowana. Policja zaleca objazdy

Tak po godz. 16.00 wyglądała sytuacja na ul. Łużyckiej
Tak po godz. 16.00 wyglądała sytuacja na ul. ŁużyckiejAutor: Kamil Miler

Trwają prace na jednym pasie ulicy Łużyckiej. To doprowadziło do utworzenia się ogromnego korka od strony Pniewa. Policja radzi, aby jechać przez Bartkowo

Łużycka stoi. A przynajmniej pas w kierunku Gryfina. Korek sięga niemal stacji Moya w Pniewie.  Winne temu są prace remontowe w jezdni na wysokości sklepu Lidl.

- W takich sytuacjach powinna być wyznaczona osoba do kierowania ruchem wahadłowym. Jej brak sprawił, że droga w kierunku Gryfina jest zupełnie zakorkowana. Przecież ludzie są. Robotnicy wykopali dziurę, a teraz siedzą obok i obserwują jak miasto się korkuje – alarmuje nas czytelnik.

- Oba nasze zespoły wyjechały na interwencję do Widuchowej, więc nie możemy pomóc w rozwiązaniu tej sytuacji. W takim przypadku kierownik prac budowlanych powinien zadbać o tymczasowe rozwiązanie organizacji ruchu w tym miejscu – mówi oficer prasowy Marcin Karpierz, dodając, że w zaistniałej sytuacji zalecany jest objazd przez Bartkowo.

Za drogę odpowiada GDDKiA.

- My żadnych prac tam nie prowadzimy - mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Niedawno składany był u nas wniosek o poprowadzenie przez drogę przyłącza gazowego, został on pozytywnie rozpatrzony, więc możliwe, że prace tego dotyczą - dodaje rzecznik GDDKiA.

Nie wiadomo jak długo jeszcze potrwają utrudnienia. Prace prawdopodobnie prowadzone są w związku z budowanym obok centrum handlowym.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu