eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Majówka prawie wyłącznie na piłkarsko. W niedzielę odbędzie się bieg

Tegoroczna „sportowa majówka” ma mocno ograniczony program. W praktyce ogranicza się on wyłącznie do futbolowych emocji. Mecze odbędą się za to w każdy dzień majówki (1-3 maja)!

Zapowiedzi majówkowych wydarzeń sportowych niejednokrotnie zajmowały na naszych łamach nie jedną, a nawet dwie strony. W tym roku jest inaczej, bo i czasy są inne. Lockdown amatorskiego sportu, wprowadzony przez rząd w marcu, sprawił, że gryfińscy działacze i trenerzy porzucili plany związane z organizacją imprez sportowych. Uczynili to w obawie, że ich trud pójdzie na marne, tak jak 11 listopada, gdy w ostatniej chwili odwołany został Gryfiński Bieg Niepodległości. Część zawodników pobiegła wówczas zdalnie. Podobną metodę rozważano 3 maja, gdy miało dojść do Gryfińskiego Transgranicznego Festiwalu Biegowego.

- Staraliśmy się, ale mieliśmy związane ręce. Dlatego zrezygnowaliśmy z tej imprezy. Może uda się w październiku, jeśli Niemcy wyrażą zgodę – stwierdził Jan Podleśny.

Odwołany został też turniej szachowy Gryfino Open oraz Ogólnopolskie Regaty Kajakowe, które mogliśmy obserwować na gryfińskim nabrzeżu. Żadne wydarzenie nie rozegra się również na Lagunie, hali sportowej w parku (KPR Blejkan pauzuje), ani na wyremontowanej strzelnicy ZAZ.

- Planujemy zawody, ale w weekend 15-16 maja. Na majówkę nic nie zaplanowaliśmy – przyznaje Tadeusz Szpura.

Nie oznacza to, że nie będzie niczego. Kajakarze zapraszają 1 maja na przystań, gdzie w ramach programu „Społecznik” odbędzie się pokazowy trening, połączony z nauką pierwszej pomocy. Biegacze natomiast po raz czwarty uczczą pamięć Anny Reinhold-Kurlej, swojej zmarłej w 2017 roku koleżanki z Klubu Biegacza.

Do tego dojdą emocje piłkarskie. Mecze zaplanowano zarówno na pierwszego, jak i drugiego oraz trzeciego maja!

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.