eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Małolepsza królową polowania

Po zawodach w Koszalinie i w Kołobrzegu, Marlin wziął udział w XXI Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp.

W zawodach wystartowało 17 gryfińskich pływaków (łącznie 360), którzy zdobyli osiem medali: dwa złote oraz trzy srebrne i trzy brązowe a dodatkowo, sześć miejsc w finałach.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Mikołaj Rosiak (10-11 lat na dystansie 100 m stylem grzbietowym), a także Weronika Małolepsza (11-12 lat na 50 m motylkiem). Oboje zdobyli też srebra, oba na 100 m. stylem dowolnym. Weronika okazała się prawdziwą królową polowania. Do domu przywiozła bowiem także brąz (50 m stylem dowolnym).

Pozostałe medale wywalczyły: Hanna Zielińska (srebro 13-14 latek na 100 m grzbietowym) i Aleksandra Szewczuk, dwukrotnie trzecia na 100 m stylem dowolnym i grzbietowym (11-12 lat).