eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Miały prawdziwą lekcję przyrody

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie miały okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji przyrody. Same posadziły byliny i krzewy w centrum miasta

Akcja została zorganizowana przy współpracy PSB Mrówka Gryfino oraz gryfińskiego magistratu. Dzieci z klasy 2c dowiedziały się jak powinna przebiegać pielęgnacja roślin. Przy okazji same mogły posadzić rośliny w centrum miasta.

- To dobry pomysł, aby dziecko miało możliwość samemu posadzić roślinkę i później śledzić jak się ona rozwija – mówi Violetta Godzisz-Pławska, wychowawczyni klasy.

Łącznie w tym miejscu posadzonych zostanie ok. 250 sztuk roślin, w tym m.in. trawy ozdobne, łubin, piwonie, oraz rozchodniki i sosny. Magistrat przeznaczył na ich zakup ok. 4 tys. zł. Market budowlany PSB Mrówka przekazał z kolei m.in. agrowłókninę, kore, nawozy, oraz całe wyposażenie dla dzieci. Te z chęcią sadziły kolejne rośliny.

- Ma to na celu pokazanie dzieciom nie tylko to jak dba się o zieleń na terenach miejskich, ale również, że wspólnie musimy dbać o to, aby w naszym mieście było ładnie – mówi Weronika Małyska z wydziału ochrony środowiska w UMiG.

W akcji wzięła również udział radna Jolanta Witowska. Za dalszą pielęgnację roślin odpowiadać będzie firma ELWI.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu