eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Mikołaj-Dusiciel. Sznigir zdominował zawody MMA

Rośnie nam kawał zawodnika w mieszanych sztukach walki. Mikołaj Sznigir nie dał szans rywalom, zdobywając złoty medal ALMMA 175

- Uważajcie na tego chłopaka – mówił nam wielokrotnie Władek Kliasen. Jego słowa odbieraliśmy dwuznacznie: Mikołaj to nie tylko chłopak, którego postępy należy bacznie śledzić, ale także nie wdawać się z nim w żadne awantury! Piszemy to oczywiście z ogromnym przymrużeniem oka. Osiemnastolatek jest ułożonym chłopakiem, który nabyte umiejętności wykorzystuje tylko na matach. Czyni to na tyle skutecznie, że w domu rodzinnym powoli zaczyna brakować miejsc na puchary i medale. Tymczasem w zeszłym tygodniu dołożył do kolekcji następne złoto.

- Nie będzie przesadą, gdy powiem, że zdominował zawody w kategorii 77 – skomentował trener.

Mikołaj wygrał wszystkie trzy walki: dwie przez poddanie i jedną za sprawą wyciągnięcia „balaszki”. To nie pierwszy raz, gdy kończy walki za sprawą tych technik, wobec czego, powoli można zacząć tytułować go mianem „Mikołaja-Dusiciela”. Musi co prawda popracować jeszcze nad stójką, ale mowa o zaledwie 20-latku. Wszystko co najlepsze jest dopiero przed nim. Kto wie, czy za kilka lat nie będziemy oklaskiwać go podczas największych gal?

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu