eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Młodzi piosenkarze poszukiwani

Autor: Kuba Kasprzyk

Dwa konkursy dla rozśpiewanej i grającej młodzieży organizuje w kwietniu Gryfiński Dom Kultury. Oba odbędą się w ramach Powiatowego Przeglądu Piosenki Dziecięcej, Solistów i Zespołów Estradowych.

Przegląd Piosenki Dziecięcej to propozycja dla najmłodszych solistów, zespołów wokalnych (do 9 osób) i wokalno-instrumentalnych (poza rockowymi). Jury wszystkich chętnych oceni w dwóch kategoriach wiekowych, od 6 do 9 oraz od 10 do 12 lat. W Przeglądzie Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych może wziąć udział młodzież od 13 roku życia. Uczestnicy przeglądu dziecięcego przygotowują dwa utwory w języku polskim, a w przypadku starszych dopuszczalne jest wykonanie jednego utworu obcojęzycznego. Czas prezentacji każdego wykonawcy nie może przekroczyć 7 minut. Komisja konkursowa oceni poziom warsztatu wykonawczego, opracowanie muzyczne oraz dobór repertuaru. Najlepsi startujący w obu kategoriach otrzymają szansę zaprezentowania się podczas konkursu o randze wojewódzkiej w Szczecinie.

Zgłoszenia chętnych muzyków będą przyjmowane do 18 kwietnia w formie pisemnej (Gryfiński Domu Kultury - Pałacyk pod Lwami, ul. Chrobrego 48, Gryfino) lub elektronicznej: [email protected] Kartę zgłoszenia i regulamin obu przeglądów można odnaleźć na stronie: gdk.com.pl.

Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Estradowej rozpocznie się w czwartek, 23 kwietnia  o godz. 10.00 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu