eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Mucha o Tusku: Gdyby odwagi i charakteru nie brakowało Donaldowi Tuskowi, to wystartowałby w wyborach prezydenckich

Autor: Grzegorz Jakubowski

Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta był we wtorek gościem w "Rozmowie Piaseckiego". Na antenie TVN24 odniósł się do słów Donalda Tuska

- Wydaje się, że prezydent Andrzej Duda nie ma tyle odwagi i charakteru, by zawetować nowelizację ustawy o rekompensatach dla TVP i PR, nie widzę powodu, dla którego miałby teraz stać się mężczyzną - powiedział w poniedziałem Donald Tusk, pytany o to, czy prezydent Andrzej Duda powinien zawetować nowelizację ustawy o dofinansowaniu TVP i Polskiego Radia, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla publicznej telewizji i radia.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Już dzień później do wypowiedzi byłego premiera odniósł się wiceszef Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

- Złośliwy powiedziałby tak, że gdyby odwagi i charakteru nie brakowało Donaldowi Tuskowi, to wystartowałby w wyborach prezydenckich, a nie zasłaniałby się panią Małgorzatą Kidawą-Błońską - skomentował na antenie TVN 24, dodając:

- Dzisiaj widziałem, że przebiera nogami Donald Tusk, żeby popierać Małgorzatę Kidawę-Błońską, natomiast sztabowcy pani marszałek z wyraźnym dystansem, mając świadomość całego negatywnego bagażu związanego z osobą pana przewodniczącego Donalda Tuska wtedy, kiedy był premierem, kiedy był przewodniczącym Rady Europejskiej, mówią: chcemy tego, ale tak może niech nie za bardzo ten Donald Tusk się pojawia w tej kampanii - dopowiedział.

Całą rozmowę z Konradem Piaseckim można znaleźć TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu