eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Muzyczna wizytówka naszej gminy świętuje jubileusz

Autor: Gryfiński Dom Kultury

Kapela Ludowa Borzymianka działająca przy Gryfińskim Domu Kultury wkrótce obchodzić będzie imponującą rocznicę. Zespół śpiewa i gra już od 45 lat! Uroczystości odbędą się 16 października w Świetlicy Wiejskiej w Borzymiu

Muzycy Borzymianki są zgodni, że recepta na długowieczność kapeli to przede wszystkim okazje do grania oraz chętna do słuchania i wspólnego śpiewania publiczność. Na szczęście tego wszystkiego ciągle nie brakuje i pewnie dlatego w najbliższą sobotę 16 października o godz. 16.00 zespół obchodzić będzie swoje 45-lecie.

- Jubileusz świętować będziemy w Świetlicy Wiejskiej w Borzymiu która od lat jest miejscem naszych spotkań i prób. Tu odbyły się nasze wcześniejsze jubileusze, a więc tak będzie i tym razem. Do udziału w naszym święcie zaprosiliśmy zaprzyjaźnione z nami kapele ludowe: Macierzanka, Kalimera, Gardnianki i Wełtynianka. Po występach przyjdzie oczywiście czas na biesiadę i zabawę ludową – informuje Danuta Aftyka, kierowniczka zespołu, działająca w nim od 34 lat.

Obecnie Kapela Ludowa Borzymianka występuje w składzie: Danuta Aftyka, Marta Artman, Danuta Karbowska, Alicja Król, Krystyna Lewandowska, Grażyna Sikora, Krystyna Urbańska (śpiew) oraz Zygmunt Rosiński (akordeon, instruktor grupy).