eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Nabrzeże pęka. Czyżby błędy konstrukcyjne?

Tajemnicze pęknięcia na betonowym nabrzeżu wzbudzają niepokój wśród mieszkańców. Być może są spowodowane złym wykonaniem konstrukcji, bądź nieodpowiednią technologią wykonania.

Jeden z mieszkańców z ulicy Bałtyckiej codziennie odwiedza nowo wybudowane nabrzeże. Ostatnio, zaniepokoił go fakt pojawiających się na betonowej konstrukcji pęknięć. Szczególnie widoczne są w tym miejscu, gdzie znajduje się pływający pomost, a betonowa ściana jest najdłuższa.
- Są wszędzie. Niektóre w odległości kilku metrów od siebie - opowiada mieszkaniec.
Pęknięcia obecne są także na pomoście. Szczeliny powstały pomimo widocznych na zdjęciach szczelin dylatacyjnych, które miały w założeniu eliminować naprężenia konstrukcji. Mieszkaniec zwraca uwagę na fakt, że rozmawiał już z osobami mającymi firmy budowlane i wszyscy zgodnie twierdzili, że w przypadku takiej konstrukcji pęknięcia nie powinny się pojawić. Zwłaszcza przy tak krótkim czasie eksploatacji. Jako przyczynę wskazują najczęściej na błędy konstrukcyjne, bądź złe dobranie betonu.
- Przecież po każdej zimie konstrukcja w tych miejscach będzie coraz bardziej spękana od wody, która się do nich dostanie - mówi zaniepokojony mieszkaniec.
Sprawa wydaje się bardzo niepokojąca. Materiały i uwagi dotyczące pękającego nabrzeża, przekażemy w najbliższym czasie władzom miasta.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu