eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Nadzieja dla Grota? Wygrana nad Wołczkowem i potknięcie Kasty

W Gardnie radowano się tylko przez kilkanaście godzin. W niedzielę okazało się, że Grot nie zagra w A-klasie. Ostatni mecz podopiecznych Marcina Lisa wydaje się jednak być niezwykle istotnym dla losów klubu z gminy Gryfino

Czytanie informacji o tegorocznych awansach i spadkach może być dla kibiców klopotliwe. Grający w B-klasie Grot Gardno walczył o awans do A-klasy, do której "wolnych" było aż... jedenaście miejsc. W przypadku zajęcia pozycji 12-14 podopieczni trenera Marcina Lisa spadliby natomiast do... B-klasy.

Swoiste pomieszanie wynika z faktu, że w rozgrywkach 2019/20 dojdzie do kolejnych zmian w organizacji rozgrywek ZZPN. Po "sezonie przejściowym" zlikwidowana zostanie C-klasa, a zespoły, jak Sparta Sobiemyśl, Polonia Gryfino, czy Wicher Steklno zmierzą się w dobrze sobie znanej "Serie B".

To ona będzie od września najniższą ligą w województwie zachodniopomorskim. I w niej zagra właśnie Grot. Wygrana z Chemikiem II Police, choć niewątpliwie godna pochwał, okazała się niewystarczająca.

Na dwie kolejki przed końcem podopiecnzi Marcina Lisa nie mogli bowiem liczyć tylko na swoje nogi i głowy. Sytuacja ligowa sprawiała, że swoich meczów nie mogły wygrać Kasta Majowe i Czarni Szczecin. Gdyby choć jeden z tych zespołów dopisał do konta trzy punkty, automatycznie oznaczałoby to dla Grota spadek/brak awansu. 

I tak właśnie się stało. O ile Kasta przegrała 1:2 z Aquilą Szczecin, Czarni nie dali szans ligowemu outsiderowi. Pokonali Leśnika Kliniska 7:1, zapewniając sobie grę w A-klasie. 

Dla Grota jest to jednoznaczne. W sierpniu zespół rozpocznie przygotowania do rozgrywek B-klasy, licząc na to, że w międzyczasie dojdzie do zmian. Wzorem poprzednich lat, nie jest wykluczone, że któryś z zespołów rozpadnie się, bądź rozpocznie zmagania od najniższej ligi.

Dlatego też ostatnia kolejka urasta dla Grota do miana meczu sezonu. Zespół z Gardna plasuje się aktualnie na przedostatniej pozycji, ze stratą punktu do Kasty. Podopieczni Lisa muszą więc pokonać Wołczkowo Bezrzecze i liczyć na porażkę lub remis szczecinian z mistrzem - Tanowią Tanowo. Wówczas będą pierwsi w kolejce, w przypadku, gdy w A-klasie zwolni się miejsce.

Pojedynek z Wołczkowem na pewno nie będzie więc meczem o pietruszkę. 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu