eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

To nie była próba samobójcza

Starsza mieszkanka Bań nie zamierzała popełnić samobójstwa. Jak mówią jej sąsiedzi, informacje o tym to fake news

Końcówka marca obrodziła w doniesienia o niedoszłych samobójcach. Najpierw opisaliśmy na naszych łamach mężczyznę, który zamierzał skoczyć z gryfińskiego mostu, zaś w kolejnym wydaniu napisaliśmy o mieszkańcu Chojny, który w centrum miasta oblał się benzyną, trzymając w dłoni zapalniczkę. Kilka dni później w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja o próbie samobójczej w Baniach.

- W piątek 26 marca o godzinie 14.04 nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia. Zgłoszenie dotyczyło próby samobójczej w jednym z mieszkań w bloku na ul. Ciasnej w naszej miejscowości. Z informacji wynikało iż w mieszkaniu został odkręcony gaz – podali na swoim fanpejdżu strażacy z OSP w Baniach. W ślad za nimi, po kilku godzinach informację przekazały trzy portale internetowe z południa powiatu gryfińskiego, które bezrefleksyjnie przekopiowały sensacyjne doniesienia.

- To, co piszą w internecie, to nieprawda. Nie było żadnej próby samobójczej. W tym mieszkaniu mieszka samotna, starsza pani z Alzheimerem. Nie chciała się zabić, tylko odkręciła gaz i o nim zapomniała. Strażacy niepotrzebnie tak podkoloryzowali – zaalarmowali nas sąsiedzi kobiety, co potwierdzili pracownicy opieki społecznej.

 

Więcej w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.