eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Niecodzienny koncert w Dołgich

W sobotę 12 września o godz. 19.00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dołgich zostanie zainaugurowany GRYFestiwal, którego organizatorami są Baltic Neopolis Orchestra oraz Miasto i Gmina Gryfino

GRYFestiwal to wydarzenie, na które złożą się trzy koncerty: „Sen nocy letniej” (kościół w Dołgich, 12 września), „Migrations” (kościół w Gryfinie, 3 października) i „Koncert jak z bajki” (Gryfiński Dom Kultury, 13 listopada) w wykonaniu muzyków Baltic Neopolis Quartet Academy znanych z występów podczas wakacyjnych koncertów muzyki poważnej w Gryfinie i innych miastach naszego województwa w ramach Baltic Neopolis Festival, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki.

O koncercie „Sen nocy letniej” organizatorzy piszą: to podróż u pogranicza dwóch światów, sentymentalnych wspomnień i gotowości do podjęcia nowych, czekających za rogiem, ekscytujących wyzwań. Będziemy śnić o tym, co lekkie w muzyce i przyjemne dla ducha u boku takich kompozytorów jak: Wolfgang Amadeus Mozart, Antonín Dvořák, George Gershwin, Edvard Grieg oraz Antonio Vivaldi. Zapraszamy do wspólnego świętowania inauguracji GRYFestiwalu, ale także rozpoczęcia nowego sezonu artystycznego.

W programie koncertu w Dołgich: Divertimento D-dur KV 136 W. A. Mozarta, „Humoreska” A. Dvořáka, „Summertime” G. Gershwina, Kwartet smyczkowy g-moll op. 27 nr 1 E. Griega i „Cztery pory roku” A. Vivaldiego. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu