eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Niemal całe podium dla Energetyka!

Wczoraj zakończyły się 33. Mistrzostwa Polski w Maratonie Kajakowym. Zawodnicy Energetyka Gryfino wrócili do domów z dwoma medalami!

Już podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski, podopieczni trenera Lesława Dumy pokazali, że nieźle radzą sobie na niestandardowych dystansach. Teraz tylko to potwierdzili.

W Opolu juniorzy młodsi Energetyka Gryfino startowali na... 16 kilometrów. Ze świetnym skutkiem.

- W K2 zdobyliśmy aż dwa medale. Złoty zdobyli Albert Kubiak i Igor Korczyński, a srebro Artur Wojciechowski i Sylwester Welzandet - mówi dumny trener Duma, dodając, że na dziewiątej pozycji uplasował się Oskar Kościkiewicz (K1-16 000).

- Występ uznaję za udany - podsumowuje szkoleniowiec.