eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Niemcy kręcą serial o zamachu w Berlinie, w którym zginął Łukasz Urban

Jak poinformowały niemieckie media, stacja ARD zapowiedziała produkcję serialu o zamachu terrorystycznym, do którego doszło na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie

Serial ma ukazywać wydarzenia, które rozegrały się 19 grudnia 2016 roku, gdy 24-letni tunezyjski terrorysta ukradł ciężarówkę, a następnie wjechał w tłum ludzi, zabijając jedenaście osób i ciężko raniąc ponad 60. Pierwszą ofiarą Anisa Amri był kierowca ciężarówki, pochodzący z gminy Banie Łukasz Urban. Mieszkaniec naszego regionu został zastrzelony. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie.

Pięć lat od tych wydarzeń Niemcy planują zobrazować tę tragedię, ale nie tylko. Jak napisało amerykańskie pismo "Variety": serial ma być raczej fikcyjną interpretacją tego, co mogło się wydarzyć.

Produkcja ma ukazywać bowiem nie tylko sam moment ataku na berlińczyków, ale również całego spektrum zdarzeń, które nastąpiły później. Podczas sześciu odcinków widzowie przyjrzą się m.in. pracy dwóch śledczych policji oraz sytuacji przed porwaniem polskiej ciężarówki.

- Roboczy tytuł produkcji to "Breitscheidplatz". Prace są na wczesnym etapie - podał "Berliner Zeitung", dodając, że nie ma jeszcze obsady, ani daty rozpoczęcia zdjęć.