eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Niewidomy Tomek chce wrócić do normalnego życia. Potrzebuje pomocy

- Jesteśmy zmęczeni, wykończeni tym, co zgotował nam los... Za nami bardzo długa droga, przed nami wciąż wiele. Chciałbym spojrzeć mu w oczy i ze spokojem obiecać, że wszystko będzie dobrze. Chciałbym mieć pewność, że mu pomogę. Przecież to mój brat, zrobię dla niego wszystko! Tymczasem zasypiam, bojąc się, co przyniesie jutro... - napisał Ernest Albin, zakładając zbiórkę charytatywną dla swojego brata

O Tomaszu Albinie pisaliśmy już na łamach Gazety Gryfińskiej. To niewidomy mieszkaniec gminy Banie, który pragnie wrócić do w miarę normalnego życia. Nie jest to proste.

- Tomek mimo swoich chorób był samodzielny i aktywny. Wtedy przyszedł 2018 rok, który zniszczył wszystko. Brat przeszedł udar, od tej pory zmaga się z niedowładem. Wiedzieliśmy, że nie możemy się poddać. Wspólnie z mamą zadecydowaliśmy o umieszczeniu Tomka w ośrodku rehabilitacyjnym, w którym mieli mu pomóc... Tam jednak zdarzył się wypadek, który drastycznie pogorszył jego stan. Tomek doznał urazu głowy. Po operacjach przestał chodzić, mówić... Doszło do wylewu krwi do mózgu. Kolejną operację zniósł bardzo ciężko - opowiada jego brat, który skontaktował się z naszą redakcją.

Jak dodaje, Tomek przebywa aktualnie w domu, gdzie jest pod opieką swojej mamy. Dzięki zebraniu kilku tysięcy złotych na poprzedniej zbiórce rodzina kupiła roczny zapas leków.

- Dlatego dzisiaj z wielką wiarą w powodzenie zwracam się do Was ponownie! Szansą na odzyskanie sprawności jest dla Tomka turnus rehabilitacyjny w specjalistycznym ośrodku. Tylko intensywna i niezwykle droga terapia może mu pomóc... Proszę, i tym razem nie bądź obojętny! - apeluje Ernest, podając link do zbiórki.

Wspomóc rodzinę z Dłużyny można TUTAJ. Potrzebnych jest ok. 60 tysięcy złotych.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu