eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Niezwykle udany jubileusz

Jubileuszowy koncert zespołu Fajber Flex zgromadził na scenie aktualnych i byłych tancerzy grupy
Jubileuszowy koncert zespołu Fajber Flex zgromadził na scenie aktualnych i byłych tancerzy grupyAutor: REM Multimedia

Zespół Tańca Współczesnego Fajber Flex w ostatni piątek obchodził jubileusz 10-lecia działalności artystycznej. Z tek okazji w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury odbył się uroczysty koncert

Na scenie wystąpiło kilkanaście osób, obecnych i byłych tancerek gryfińskiego zespołu. Młode artystki prezentowały choreografie dwóch ostatnich instruktorek grupy - Igi Wiśniewskiej i Joanny Elwart, które powstały w latach 2012-2016, ale także swoje, często pierwsze prace solowe.

- Młodzież ciężko pracowała w czasie kilku miesięcy przygotowań do koncertu i jestem im za to bardzo wdzięczna - mówi Iga Wiśniewska, obecna instruktorka grupy. - Wiem, że bez ich wielkiego zaangażowania i pomysłowości w zakresie interesujących pomysłów, koncert nie wypadłby tak atrakcyjnie - dodaje.

Poza choreografiami pojawiły się także trzy filmy prezentujące bogatą historię grupy oraz wypowiedzi i życzenia, które składali zespołowi ludzie kultury, byli tancerze i poprzednie instruktorki. Wszystkie te starania bardzo doceniła publiczność, ciepło oklaskująca każde pojawienie się tancerzy. Koncert prowadził Kuba Kasprzyk.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu