eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Nocny pościg za złodziejem

Fotografia poglądowa
Fotografia poglądowa

17 lutego, około godziny 1.50, na drodze między miejscowościami Chojna-Nawodna-Lisie Pole doszło do pościgu za pojazdem marki Renault

Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie, przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych wydali polecenie nakazujace zatrzymania pojazdu w celu przeprowadzenia kontroli drogowej.

- Niestety 23-letni kierujący, mieszkaniec naszego powiatu, nie zastosował się do wydanych poleceń, po czym przyspieszył i kontynuował jazdę - mówi rzecznik prasowy KPP.

Policjanci niezwłocznie powiadomili dyżurnego o zaistniałej sytuacji oraz podjęli pościg.

- Zakończył się on po kilku kilometrach, a kierujący został zatrzymany. W trakcie wykonywania czynności na miejscu okazało się, że tablice rejestracyjne nie zależą do pojazdu, którym poruszał się mężczyzna, a co gorsza były one kradzione. Pojazd którym poruszał się 23-latek nie był zarejestrowany, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia oc w związku z czym nie był dopuszczony do ruchu - wylicza rzecznik.

To nie koniec. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnej bazie danych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

- Dodatkowo mężczyzna ten odpowie za przestępstwo z art. 178b Kodeksu Karnego tj. Niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu - kończy Kuźmowicz.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu