eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Nowy spektakl Teatru 6 i PÓŁ

Zespół działający przy Gryfińskim Domu Kultury zaprasza 24 maja na premierę kolejnego autorskiego spektaklu. To nowy termin pierwszego pokazu sztuki

- Pracując nad spektaklem, odkryliśmy, że nie potrafimy odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego bywamy zagubieni? Nie znaleźliśmy też przyczyn, choć przez chwilę tak nam się wydawało, dla których gubimy się w codzienności. Postanowiliśmy więc podzielić się naszymi obserwacjami i pokazać to, czego normalnie nie potrafilibyśmy wypowiedzieć. Czy nam się uda? Stan ducha, który towarzyszy nam przy tworzeniu spektaklu, nadal jest dla nas wielką niewiadomą. Ale jest cholernie ciekawą drogą - informuje Krzysztof Gmiter, szef artystyczny zespołu i reżyser spektaklu.

Bohaterki mierzą się ze swoimi słabościami. Stają naprzeciw swoich kłamstw i próbują zdjąć maski, które noszą na co dzień. Próbują ustalić swoje potrzeby. Szukają w sobie miejsc, w których te potrzeby rosną. Uczą się formułować, nazywać i wreszcie komunikować na zewnątrz swoje myśli. Chcą znaleźć cel, do którego mogą zmierzać, a na koniec poczuć satysfakcję. Nie chcą błądzić przez całe życie. Czy im się to uda? Czy dokonają trafnych wyborów? Potrzebują determinacji, którą muszą w sobie obudzić albo pozwolić, by ktoś to zrobił za nie.

- Kluło się, kluło i się wykluło. A co to takiego? Sami nie wiemy. Przyjdźcie do nas i przekonajmy się wspólnie - czytamy na stronie teatru na Facebooku.

Spektakl „Stoję sobie na drodze” po raz pierwszy zostanie pokazany w piątek 24 maja o godz. 19.00 w sali widowiskowej Gryfińskiego Domu Kultury.
- Jeśli chcecie wesprzeć nasze działania, zachęcamy do zakupu biletów dobrej woli, które będą dostępne przed wejściem na spektakl - kończy K. Gmiter.

dost./kk

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu