eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Od poniedziałku egzamin ósmoklasisty. W Gryfinie się odbędzie?

Autor: pixabay.com

Paweł Nikitiński, wiceburmistrz Gryfina, wydał komunikat dotyczący egzaminu ósmoklasisty w gminnych placówkach oświatowych

KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA I GMINY GRYFINO

 

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie.

Zakończył się egzamin gimnazjalny. Mimo trudnej sytuacji został przeprowadzony w naszej Gminie zgodnie z obowiązującymi procedurami.

Od 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) rozpoczyna się egzamin ośmoklasisty. Podobnie jak w przypadku egzaminu gimnazjalnego, wszystkie szkoły podstawowe, których organem prowadzącym jest Gmina Gryfino, zgłosiły gotowość jego przeprowadzenia w terminach ustalonych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Życzę wszystkim Uczniom ósmych klas jak najlepszych wyników.

Jednocześnie informuję, że wszystkie jednostki oświatowe nadal są gotowe do przyjęcia dzieci i opieki nad nimi. W każdej szkole i przedszkolu zapewnione będą posiłki na dotychczasowych zasadach.

Samorząd Miasta i Gminy podtrzymuje działania, aby zmniejszyć utrudnienia związane ze strajkiem. Na okres 15 – 17 kwietnia 2019 r. jest przedłużona następującą oferta dla dzieci:

1) C.W. „Laguna” – darmowy wstęp dla uczniów w wieku 11-18 lat za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej w godzinach 9.00 – 13.00 (ostatnie wejście o godzinie 12.00);

2) Biblioteka Publiczna w Gryfinie oraz Filie Biblioteki – zajęcia w godzinach 8.00 – 15.00;

3) Gryfiński Dom Kultury, ul. Szczecińska 17, ul. Bolesława Chrobrego 48, oraz Świetlice Wiejskie – zajęcia w godzinach 9.00 – 14.00.

 

Z upoważnienia

Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino

Zastępca Burmistrza

Paweł Nikitiński

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu