eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Oddział PZU Gryfino

Gryfiński oddział najbardziej renomowanego zakładu ubezpieczeń w Polsce mieści się na Górnym Tarasie, przy ulicy 11 Listopada 16K. Krótka wizyta pozwoli nam przygotować się ma różne nieprzewidziane sytuacje, które mogą spotkać każdego z nas. Czas pandemii przekonał nas, jak bardzo bezbronni jesteśmy w obliczu niespodziewanych i trudnych zdarzeń. W ofercie PZU jest zaś wiele propozycji, dzięki którym możemy zadbać o bezpieczeństwo nasze i bliskich, czy o poczucie naszej sprawczości.

LIDER SPRZEDAŻY UBEZPIECZEŃ ŻYCIOWYCH I MAJĄTKOWYCH

- Nasi klienci mogą liczyć na naszą radę i pomoc w wyborze najlepszego dla nich ubezpieczenia. W roku 2020 Oddział PZU w Gryfinie był najlepszym  spośród ponad 400 Oddziałów w całej Polsce. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nami, będzie nam niezmiernie miło Państwa gościć – dyrektor  oddziału, Marta Mańkowska, na wstępie naszej rozmowy zapewniła nas, że nagroda dla jej placówki wynika z tego, że jej zgrana kadra świetnie radzi  sobie z codziennymi sprawami klientów PZU.

- Spotkania z klientami motywują nas do ciągłego rozwoju i dbania o najwyższe standardy w obsłudze. Koncentrujemy się na oczekiwaniach i potrzebach klientów - dodaje.

ŻYCIOWE PODEJŚCIE

Branżowa nowomowa potrafi zniechęcić. Remedium na to jest życzliwe i życiowe podejście pracowników gryfińskiego oddziału do osób, które nie potrafią  sami wybrać najkorzystniejszej dla siebie oferty. Adekwatnie do potrzeb i oczekiwań klientów, wariantów ubezpieczenia jest oczywiście wiele.

- Jedną z propozycji, na którą chcemy zwrócić uwagę, jest możliwość objęcia ochroną w ramach jednej polisy siebie, małżonka lub partnera życiowego  oraz dzieci. W ramach jednej polisy można ubezpieczyć całą rodzinę – M. Mańkowska zaznacza przy tym, że zakres tych ubezpieczeń jest bardzo szeroki i obejmuje finansowe wsparcie nie tylko w przypadku śmierci.

Realna pomoc jest tym, na czym osobom ubezpieczającym zależy najbardziej. W przypadku polisy PZU, w jej zakres wchodzi także pomoc finansowa w sytuacjach takich jak m.in. leczenie w szpitalu, operacje chirurgiczne, wystąpienie ciężkiej choroby (np. raka), utrata sprawności w codziennym życiu  (np. brak możliwości schylania się, siedzenia czy chodzenia po schodach) – aż po organizację leczenia za granicą i pokrycie jego kosztów.

Jak zapewnia nas dyrektor placówki w Gryfinie, zakres każdego z ubezpieczeń jest tak przygotowany, by chronił od tych przypadków i chorób, które  zdarzają się ludziom najczęściej i wywołują w nas największe obawy. Dlatego m.in. obejmują one możliwość wielokrotnej wypłaty świadczenia,  najszerszą w Polsce listę dziecięcych ciężkich chorób czy dodatkowe wsparcie w razie hospitalizacji w wyniku nowotworu. Na uwadze warto mieć również fakt, że po  pobycie w szpitalu klienci mogą dodatkowo otrzymać Kartę apteczną, która pozwala na odbiór dowolnych produktów w aptece (leki, suplementy,  kosmetyki itd) o wartości od 100 do 1000 zł, w zależności od ustalonego limitu karty. Wszystko po to, aby lepiej wspierać ubezpieczonych i ich rodziny w  trudnych sytuacjach życiowych.

 

- Na zdjęciu dyrektor oddziału Marta Mańkowska (z lewej) wraz z kadrą placówki.

BĄDŹMY MĄDRZEJSI

Dziś nikogo nie trzeba przekonywać, że szybki dostęp do lekarzai badań diagnostycznych to absolutna podstawa, by czuć się bezpiecznie i  komfortowo. Pandemia koronawirusa dała nam bolesną lekcję. I sektor prywatny i państwowy musiały w bardzo krótkim czasie zrobić co w ich mocy, żeby zapewnić  pacjentom dostęp do świadczeń medycznych z uwzględnieniem reżimu sanitarnego, który dla wszystkich był nową sytuacją. To  pokazuje, że warto zainwestować w dodatkowe ubezpieczenie i mieć dostęp do prywatnej opieki medycznej. PZU ma w swojej ofercie różne  rozwiązania, które klient może dopasować do swoich potrzeb.

- W ramach oferty grupowej możemy zaproponować pracodawcom ubezpieczenia zdrowotne dla pracowników i ich rodzin. Zapewniają one m.in. szybki  dostęp do badań diagnostycznych, wizyty u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, oraz konsultacje specjalistyczne zawsze wtedy, kiedy pacjent ich  potrzebuje, bez konieczności czekania w długich kolejkach – tłumaczy dyrektor oddziału.

- Mamy również propozycje dla klientów indywidualnych. W ramach jednej polisy na życie osoba ubezpieczona może zapewnić dostęp do leczenia  również małżonkowi lub partnerowi – kontynuuje.

2200 PLACÓWEK MEDYCZNYCH

Ubezpieczenie zdrowotne w PZU zapewnia komfort szybkiego dostępu do konsultacji lekarskich oraz do badań diagnostycznych. Na wizytę u internisty, pediatry i lekarza rodzinnego czekamy maksymalnie 48 godzin, a na konsultacje specjalistyczne najwyżej 5 dni roboczych. Do dyspozycji mamy
blisko 2200 placówek medycznych, w tym ponad 130 placówek własnych PZU Zdrowie. Co więcej, zopieki medycznej w ramach ubezpieczenia w PZU  można korzystać w ponad 600 miastach – nie trzeba więc np. przerywać urlopu w sytuacji, gdy będziemy musieli skorzystać z porady lekarza.

- Nie zawsze wiemy dokładnie jakie ryzyka wziąć pod uwagę przy wyborze polisy. Dlatego warto poradzić się eksperta w tej dziedzinie, który  przeanalizuje naszą sytuację życiową i na tej podstawie pomoże dobrać najlepsze ubezpieczenia. Z przyjemnością odpowiemy na trudne pytania w  najbardziej przystępny sposób – jak zapewnia dyrektor, Marta Mańkowska, gryfiński zespół gotowy jest do obsługi nawet najbardziej wymagających klientów.

Adres oddziału: Oddział PZU, ul. 11 Listopada 16K, 74-101 Gryfino

Godziny pracy oddziału: 8:00 - 16:00 (pn. - pt.)

www.gryfino.oddzialpzu.pl