eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Odrzanka zagra o wszystko?

Niezwykle ważne spotkania czekają nasze zespoły, których przyszłość może rozwiązać się już w najbliższy weekend.

 

Najgorzej sytuacja prezentuje się w przypadku Odrzanki Nest Paliwa Radziszewo. Jak przyznał bowiem trener Piotr Bykowski, aby myśleć o utrzymaniu, jego podopieczni muszą wygrać wszystkie cztery spotkania. Na pierwszy ogień pójdzie Sparta Węgorzyno. Choć teoretycznie plasuje się ona na bezpiecznej, siódmej pozycji, lecz jej przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko cztery punkty. Obie ekipy na pewno nie odpuszczą, wobec czego należy spodziewać się zażartej walki przez 90 minut meczu. Początek w sobotę o 16.00. O tej samej godzinie, tyle że w Gryfinie, równie istotny pojedynek rozpoczną piłkarze Energetyka, którzy zmierzą się ze Stalą, Zespół ze Szczecina, chcąc podtrzymać nadzieje na utrzymanie, musi zdobyć komplet punktów. Znajduje się więc w analogicznej sytuacji do Energetyka, którego zawodnicy chcą opuścić w końcu strefę spadkową. Jej widmo dotyka też Błękitu Pniewo. Podopiecznych trenera Arkadiusza Durmy w sobotę czeka zresztą najtrudniejsze zadanie ze wszystkich naszych drużyn. Beniaminek uda się bowiem do lidera, który w ciągu 90 minut będzie chciał przypieczętować awans do 4.ligi.

Sporo dziać będzie się również w niższych ligach. Po zwycięstwie w środku tygodnia, Ogniwo Babinek zbliżyło się na jeden punkt do Sokoła Pyrzyce. I to właśnie z nim podopieczni Rafała Gnapa zmierzą się w sobotę na swoim boisku. Początek o godzinie 18.00. Wymiernie pomóc sąsiadowi zza miedzy mogą Czarni Lubanowo, którzy o 17.00 podejmą z kolei Myślę Dargomyśl. Przy dobrym rozstrzygnięciu kolejki, wygrana może dać im awans nawet na szóste miejsce w tabeli!

To tyle jeśli chodzi o sobotę. W niedzielę odbędą się trzy interesujące nas spotkania, a wszystkie odbędą się w A-klasie. O 15 Łabędź Widuchowa podejmie Rurzycę Nawodna, o 16 Iskra Banie zagra ze Zrywem Kołbaskowo, zaś o 17 na boisku w Gardnie dojdzie do starcia Grota z Czarymi Czarnówko. Relacje z wyżej wymienionych spotkań znajdą się we wtorkowym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu