eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Ostatnie warsztaty z książką w tle

W czwartek, 7 listopada w Gryfińskim Domu Kultury odbędzie się ostatnie spotkanie w cyklu warsztatów pod nazwą Strefa czytania. Organizuje je Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie we współpracy z kilkoma domami kultury na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Spotkanie przy ul. Szczecińskiej 17 poprowadzi Krystyna Maksymowicz, aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie i specjalistka pracy z głosem. Tym razem zajęcia dotyczyć będą rodziny i jej miejsca pod słońcem

w książce „Dom nad rozlewiskiem” Małgorzaty Kalicińskiej. Jaj powieści cieszę się ogromnym uznaniem czytelników. We wspomnianej powieści uhonorowanej przez księgarzy nagrodą Witryna 2006, autorka odwołuje się do tęsknoty współczesnego czytelnika za bliskością, poczuciem bezpieczeństwa i radością życia, którą bohaterowie książki czerpią z przebywania wśród wspaniałej, mazurskiej przyrody.

Projekt „Strefa czytania" to cykl trzech spotkań, które poprzez naukę aktorskiego czytania fragmentów wartościowej literatury popularnej oraz klasycznej, umożliwiają młodym uczestnikom, nastolatkom tzw. ożywienie książki, ukazanej jako ciekawej alternatywy dla oferty kultury obrazkowej. Interakcyjne warsztaty połączą znane formy zajęć z autorskimi metodami pracy z głosem i nauką autoprezentacji. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję nawiązać szeroko rozumiany kontakt z literaturą w atmosferze niewymuszonej nauki połączonej z zabawą.

- Zapraszam na spotkanie młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zaczynamy o 13.00 - zachęca Aldona Binda z Zamku Książąt Pomorskich, koordynator akcji.

Projekt finansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dotacji celowej ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu