eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Otwarci na gimnazjalistów

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie odbył się dzień otwarty. Uczniowie gimnazjów mieli okazję do zapoznania się z ofertą na rok szkolny 2015/16

Na dzień otwarty przybyła bardzo duża liczba młodych osób, które już niedługo będą musiały podjąć decyzję dotyczącą dalszej edukacji.

- W zasadzie z zaproszenia na Dzień Otwarty skorzystały wszystkie szkoły gimnazjalne z naszej okolicy – mówi Maciej Puzik, wicedyrektor szkoły. - Gościliśmy uczniów między innymi z Gryfina, Bań, Widuchowej, Gardna oraz Chwarstnicy – wymienia. – Jesteśmy bardzo wdzięczni dyrekcji szkół, które nas odwiedziły za wyrozumiałość i umożliwienie przyszłym absolwentom gimnazjum odwiedzin w naszych murach – dodaje.

Możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły poprzez udział w Dniu Otwartym, zdaniem wicedyrektora jest jednym z najlepszych sposobów na dokonanie w przyszłości właściwego wyboru.

- Nic tak nie pomaga w wyborze szkoły jak jej wcześniejsze odwiedzenie, zapoznanie się z tym, jak wygląda, porozmawianie z uczniami, którzy się tutaj uczą, rozmowa z nauczycielami – wymienia Maciej Puzik.

Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z kompletną ofertą edukacyjną ZSP nr 2 w Gryfinie na przyszły rok szkolny. Osobne stoiska przygotowali uczniowie klas technikum elektrycznego, ekonomicznego, żywienia i usług gastronomicznych, osobne uczniowie liceum ogólnokształcącego, a także uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej.  Nie zabrakło również informacji o firmach, oraz instytucjach współpracujących ze szkołą. Swoje stoisko miał Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców z Gryfina, dostępne były również materiały promujące podjęcie nauki zawodu w firmach Jaeger oraz Alumet.

Aby młodzi nie wyjeżdżali

Jak podkreśla Maciej Puzik, placówce bardzo zależy na tym, aby młodzi ludzie z powiatu gryfińskiego wybierali szkoły z naszego regionu.

- Naszym głównym celem jest zatrzymanie młodzieży w Gryfinie i skuteczne konkurowanie ze szkołami szczecińskimi – mówi wicedyrektor ZSP2. – Często młodzi ludzie wybierają szkoły w Szczecinie, tylko dlatego, że mieszczą się w dużym mieście, tymczasem ich oferta edukacyjna oraz poziom nauczania zupełnie nie odbiegają od tego, co oferują obie gryfińskie szkoły ponadgimnazjalne, a co więcej w wielu przypadkach obie gryfińskie placówki wypadają na ich tle dużo lepiej – dodaje.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu