eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pamiętają o swoim patronie

Autor: dost.

W listopadzie przypada kolejna rocznica śmierci kapitana żeglugi wielkiej Mamerta Stankiewicza, patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie. W ubiegły piątek odbyła się uroczysta akademia

Przygotowana ona została przez uczniów tej placówki pod okiem nauczycielek Marzeny Krzywiak i Edyty Smolnik. W apelu wystąpili studenci Akademii Muzycznej ze Szczecina, którzy stworzyli wyjątkową oprawę muzyczną do śpiewanych przez uczniów szant. W tym najważniejszym dniu dla całej społeczności szkolnej, w uroczystym apelu wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie, dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy i rodzice. Młodzi aktorzy w bardzo oryginalny sposób przedstawili scenki z dzieciństwa oraz młodości kapitana jako ucznia. Przedstawili ciekawe historyjki, które dokumentowały codzienne życie kapitana. Opowiedzieli również o jego dokonaniach, widzowie mieli okazję poznać sylwetkę i bohaterskie czyny kapitana.

Głównym obchodom Święta Szkoły przez cały tydzień towarzyszyły różne konkursy, zabawy, gry.  Odbył się chrzest morski dla klas I, rozgrywki w statki dla klas starszych, konkursy matematyczno-logiczne o tematyce morskiej, konkursy wiedzy o Morzu Bałtyckim, konkurs recytatorski. Na szkolnych korytarzach powstały galerie prac technicznych i plastycznych.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu