eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Piaf, Brel, Aznavour i Montand

Klara Gmiter i Tilman Hintze
Klara Gmiter i Tilman HintzeAutor: Gryfiński Dom Kultury

W czwartek 13 lutego w Gryfińskim Domu Kultury odbył się wyjątkowy koncert walentynkowy w wykonaniu Klary Gmiter. Publiczność zapełniła salę widowiskową niemal w całości

Podczas muzycznego wieczoru w GDK publiczność usłyszała program pt."Klara spotyka Edith i przyjaciół".

- Starannie wybrane przez artystkę utwory legend muzyki francuskiej, złożyły się na wieczór pulsujący miłością, tragedią i nadzieją - informuje Maria Witkowska z Gryfińskiego Domu Kultury.

Podczas koncertu usłyszeliśmy ponadczasowe dzieła takich artystów jak Barbara, Jacques Brel, Charles Aznavour, Serge Lama, Yves Montand oraz Edith Piaf.

- Emocje, jakie niosą w sobie te niezwykłe kompozycje, udzielały się publiczności, która żywiołowo reagowała na kolejne prezentacje i nagradzała artystkę brawami za niesamowite wykonanie legendarnych utworów - dodaje M. Witkowska.

Wielką niespodzianką dla widzów było wykonanie na zakończenie koncertu przez Klarę Gmiter a capella utworu "Co mi panie dasz" z repertuaru grupy Bajm. Wokalistka doskonale poradziła sobie z bardzo trudnym do wymówienia i zaśpiewania tekstem polskiej piosenki, za co została nagrodzona owacjami na stojąco.
Na scenie artystce towarzyszył Tilman Hintze, pianista berliński na co dzień współpracujący z teatrem Uckermarkische Buhnen Schwedt.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu