eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pijani przyjechali pod dom policjanta

Autor: Tomasz Obacz

Wczoraj około godz. 18.00 do jednej z miejscowości w gminie Chojna przyjechało samochodem marki Opel Omega dwóch kompletnie pijanych mieszkańców Trzcińska-Zdroju. Jeździli po miejscowości, a później zaparkowali samochód nieopodal posesji, gdzie mieszka policjant chojeńskiego komisariatu

Jak informuje Bogumił Prostak, rzecznik gryfińskiej policji, kiedy policjant podszedł do zaparkowanego samochodu spostrzegł, że mężczyźni, którzy siedzą w samochodzie są kompletnie pijani. W stacyjce nie było kluczyków. Wewnątrz samochodu były porozrzucane puszki i butelki po piwie.

- Policjant postanowił udaremnić im dalszą jazdę. Powiadomił dyżurnego Komisariatu Policji w Chojnie. Kiedy oczekiwał na policyjny radiowóz mężczyźni chcieli opuścić pojazd i oddalić się. Policjant używając siły fizycznej i chwytów obezwładniających nie dopuścił do wyjścia mężczyzn z samochodu – informuje Bogumił Prostak.

Po przyjeździe radiowozu obaj mężczyźni zostali zatrzymani i dowiezieni do Komisariatu Policji w Chojnie. Badanie alkometrem 51-letniego Ryszard B. wykazało 2,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Teraz odpowie przed sądem za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje Bogumił Prostak.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu