eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Piłkarska majówka

W ciągu majowego weekendu w naszym mieście wydarzy się wiele ciekawych rzeczy. Będą wśród nich piłkarskie, ligowe zmagania.

Osoby chcące spędzić wolne chwile „na sportowo”, piłkarski maraton mogą rozpocząć w Daleszewie, gdzie już 1 maja o godzinie 12.00 Odrzanka podejmie Polonię Płoty. Chociaż każdy kolejny mecz jest dla podopiecznych trenera Piotra Bykowskiego najważniejsze, piątkowe starcie będzie miało dodatkową wagę. W ostatnim czasie doszły bowiem słuchy, że z Wojewódzkiej Okręgówki spadną nie dwa, a nawet siedem zespołów. Oznacza to, że mimo świetnej wiosny, Odrzanka w dalszym ciągu znajduje się w strefie spadkowej. W odróżnieniu od Polonii, która razem z Błękitem plasuje się na dwóch ostatnich, „bezpiecznych” pozycjach.

Po zakończeniu pojedynku o utrzymanie w 5.lidze kibice będą mogli rozejść się do domu na obiad i nabranie sił przed dalszymi emocjami. Dostarczą ich piłkarze Energetyka, którzy podejmą na swoim terenie Arkonię Szczecin. Sytuacja zespołu prowadzonego przez duet trenerski Długosz-Cebulski jest analogiczna. Na chwilę obecną brakuje im pięciu punktów do bezpiecznej strefy. Tymczasem drużyna będzie musiała poradzić sobie bez pauzującego za ósmą żółtą kartkę Kamila Kutasiewicza. Być może wróci za to kontuzjowany w ostatnim czasie Marek Lipka.

O tej samej godzinie, tyle że w Wełtyniu dojdzie z kolei do hitu B-klasy. Rybak zmierzy się wszak z liderem, Aquilą Szczecin.

Pierwszego maja grać będą też w gminie Banie. Po sromotnej porażce 5:0, Czarni będą szukać rehabilitacji w starciu z walczącym o utrzymanie Remorem Recz. Za sprawą wygranej mogą pomóc Ogniwu, które znajduje się tuż nad zespołem z Recza.

 

W sobotę derby gminy Gryfino

Nie mniej ciekawie będzie w 2 maja, gdy o oddalenie się od strefy spadkowej powalczy Błękit Pniewo. Beniaminek 5.ligi przeżywa ostatnio trudne chwile, w efekcie których zanotował spadek w ligowej tabeli. O wygraną ciężko będzie też w sobotę, gdyż do Gryfina przyjedzie Jeziorak Szczecin, trzeci zespół rozgrywek i jeden z faworytów do awansu. Mecz rozpocznie się o godzinie 14. Sto dwadzieścia minut później swoje umiejętności zaprezentują zespoły z najniższej ligi. W ramach B-klasy dojdzie bowiem do derbów gminy Gryfino pomiędzy Polonią, a Wichrem Steklno. Przed rundą to gospodarz byłby niekwestionowanym faworytem starcia. Ostatnie tygodnie upłynęły jednak pod znakiem swietnej dyspozycji Wichra, który jako jedyna drużyna w lidze urwała punkt niepokonanemu dotąd liderowi, Aquili Szczecin. Skoro o niższych ligach mowa: Łabędź powalczy o dominację w gminie z Czarnymi Czarnówko, KLUKS o rehabilitację z Czciborem Cedynia, zaś Grot Gardno i Iskra Banie sprawdzą poziom Klona Krzymów, który wycofał swoje… wycofanie z ligi i dokończy sezon 2014/15. Taki już urok polskiej A-klasy…

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu