eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.
Advertisement

Piłkarz Wichra Steklno pozwie "Nowe 7 Dni Gryfina"?

- "Nowe 7 Dni Gryfina" zasugerowało na swoich łamach, że jestem boiskowym bandytą. Zamierzam zgłosić sprawę do sądu, chyba że gazeta oficjalnie mnie przeprosi – mówi kapitan Wichra Steklno Wojciech Soliński

Całe zamieszanie wynikło z tekstu, który gryfiński tygodnik zamieścił w wydaniu z 26 października. „Bez pobłażania dla boiskowych bandytów” – biło z tytułu. Artykuł odnosił się do sytuacji ze spotkania Pomorzanki Jarosławko z Zorzą II Dobrzany, podczas którego doszło do incydentu, który odbił się szerokim echem w całym kraju.

- Przypomnijmy, że pod koniec spotkania Krystian R. naruszył nietykalność cielesną sędziego uderzając go głową w twarz. Arbiter stracił przytomność. Po chwili, gdy zamroczony i zakrwawiony był odprowadzany do szatni przez piłkarzy Zorzy, w jego kierunku podbiegł bramkarz Pomorzanki Karol W. i splunął mu w twarz – opisuje Dariusz Jachno, dziennikarz „siódemki”, a zarazem rzecznik prasowy ZZPN.

Materiał został okraszony fotografią. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że na zdjęciu znajdował się Wojciech Soliński z Wichra Steklno.

- Gdy to zobaczyłem, mocno się zagotowałem. Wiedziałem, że tego tak nie zostawię – mówi kapitan beniaminka A-klasy, zamierzając podjąć kroki prawne.

 

Więcej w Gazecie Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu