eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pilnie potrzebna pomoc dla ratowanych zwierząt

Autor: Stowarzyszenie "Pogotowie dla zwierząt"

Skandal w Starym Czarnowie! Stowarzyszenie "Pogotowie dla zwierząt" od kilkudziesięciu godzin likwiduje fabrykę psów

Grzegorz Bielawski ze stowarzyszenia poinformował nas, że w województwie zachodniopomorskim nie widział chyba większego koszmaru, piekła, jakie można było stworzyć braciom mniejszym.

Dla zwierząt - 120 zagłodzonych psów, 9 koni i 6 krów oraz kotów - potrzebna jest pomoc na już. Zwierzaki przetrzymywane były w gospodarstwie w strasznych warunkach.

- Część z nich leży martwa, zwierzęta zjadały się nawzajem. Wynoszą je pracownicy gminy - mówi, nie kryjąc wzburzenia, Grzegorz Bielawski ze stowarzyszenia.

Leczenie psów z tej fabryki to koszt około 15 tysięcy złotych (potrzeba ok. 120 zł na jedno zwierzę). Transporty wyniosą około 12 tysięcy złotych.

- Niezbędne są fundusze na hotele dla psów, by tam mogły szukacć pilnie nowych domów. Prosimy o wsparcie akcji interwencyjnej i jej udostępnianie - zwraca się z prośbą G. Bielawski.

Podkreśla przy tym, że jest to największy odbiór zwierząt w tym roku z jednej posesji. Dodaje również, że to chyba największa tregedia zwierzaków, jaką widział od 12 lat, a Pogotowie dla zwierząt interweniuje każdego dnia.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/pg/pogotowiedlazwierzat/photos/?tab=album&album_id=764436423753207

 oraz

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/koszmar-120-zwierzat

 

bg

 
 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu