eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

To plac zabaw czy melina?

Autor: Tomasz Obacz

Teren placu zabaw należący do Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały w Gryfinie zamienił się w okresie letnim w wysypisko śmieci. Wszystko za sprawą przesiadujących tam osób

Okoliczni mieszkańcy zgłosili do naszej redakcji problem z zanieczyszczonym placem zabaw gryfińskiego przedszkola. Jak mówią, codziennie w godzinach popołudniowych i wieczornych staje się ono miejscem spotkań młodzieży. Niestety część z nich nie potrafi uszanować tego miejsca. Przez to znajdziemy tam porozrzucane butelki po różnych napojach, opakowania po chipsach, a nawet papierosach, czy porozbijane butelki po piwie.

 

Tak jest codziennie

Akurat dzisiaj do pracy wrócili pracownicy przedszkola. W lipcu przedszkole było nieczynne, w związku z tym teren nie był również regularnie sprzątany. Po godzinie ósmej dwie pracownice zaczęły sprzątać plac zabaw. W rękawiczkach wybierają m.in. powbijane w ziemię resztki szkła po butelkach. Dyrektor jednostki informuje, że tak się dzieje nie tylko w wakacje, ale również w roku szkolnym. Z tym, że wtedy konserwator codziennie rano porządkuje teren. O sprawie regularnie informowana jest również straż miejska. Sytuacja jednak ciągle się powtarza.

Pracownicy przywracają od dzisiaj to miejsce do porządku, aby dzieci, które wrócą do przedszkola pierwszego sierpnia, bezpiecznie mogły korzystać z placu zabaw.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu