eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Po deszczu trudno tu przejść

Gdy spadnie deszcz, tworząca się kałuża utrudnia mieszkańcom swobodne przejście
Gdy spadnie deszcz, tworząca się kałuża utrudnia mieszkańcom swobodne przejścieAutor: Tomasz Obacz

Gdy spadnie deszcz, na zapadniętym chodniku przy ul. 9 Maja tworzy się spora kałuża. Utrudnia to swobodne przejście mieszkańcom. W gryfińskim magistracie ta „usterka” nie robi wrażenia, remonty mają być prowadzone w innych miejscach, dlatego chodnik będzie musiał poczekać

Chodnik znajduje się pomiędzy ulicami 11 Listopada i 9 Maja, niedaleko urzędu pocztowego na Górnym Tarasie.

- Gdy nie pada deszcz, można tu normalnie przejść, jednak po trochę większych opadach, tworzy się spora kałuża – mówi mieszkaniec Gryfina.

Woda zbiera się, ponieważ w niektórych miejscach chodnik jest lekko zapadnięty. W jednym miejscu zapadł się na tak dużej powierzchni, że tworzącą się kałużę trzeba omijać, idąc po trawniku. Problem zgłosiliśmy urzędnikom gryfińskiego magistratu. Ci jednak nie obiecują szybkiego rozwiązania.

- Na bieżąco staramy się poprawiać stan naszych chodników, obecnie mamy zaplanowanych dużo innych napraw – tłumaczy Mariusz Andrusewicz z gminnego referatu inwestycji. – Chodnik w tamtym miejscu lekko się zapadł, jeżeli będą środki, to po obecnie zaplanowanych naprawach tym również się zajmiemy – dodaje.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu