eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Podsumowali Pomorską

Autor: Tomasz Obacz

W poprzednim tygodniu w gryfińskim magistracie odbyła się konferencja dotycząca zakończonej w ubiegłym roku inwestycji przy ul. Pomorskiej w Gryfinie. Przedstawiono główne zamierzenia przeprowadzonych prac na terenie, gdzie swoje siedziby ma wiele małych i średnich przedsiębiorstw

Przypomnijmy, że droga wewnętrzna przy ul. Pomorskiej została przebudowana za prawie 3 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło ponad 2,1 mln zł. Podczas konferencji podkreślano główny cel zadania, którym jest wzrost rozwoju gospodarczego na terenie gminy Gryfino poprzez wzmocnienie sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

- Utworzyliśmy nowe tereny przemysłowe, dokonaliśmy melioracji, rozwiązaliśmy wiele problemów sygnalizowanych przez mieszkańców od lat. Możemy zaoferować naszej społeczności ok. 10 tys. m2 dodatkowych powierzchni dla działalności gospodarczej – powiedział Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina.

Miejsce to ma w przyszłości zyskać jeszcze bardziej na wartości w związku z planowaną budową obwodnicy naszego miasta. W trakcie konferencji wypowiadał się również Maciej Kasprzyk, inspektor nadzoru inwestorskiego, który podkreślił, że inwestycja pozwoli na zwiększenie miejsc pracy w gminie Gryfino. Zarobi na tym również sama gmina poprzez sprzedaż działek na tym terenie. Dzięki gotowej infrastrukturze, ich wartość wzrosła.

- Dobrze, że poza dużą strefą w Gardnie, którą udaje się wypełniać bardzo skutecznie, mamy też mniejszą strefę dotyczącą mniejszego biznesu. Wszystkie gospodarki świata opierają się właśnie na małym biznesie – mówił z kolei Paweł Nikitiński, wiceburmistrz Gryfina.

Podczas konferencji poinformowano również o planach gminy w zakresie przygotowania kolejnych terenów pod inwestycję, za fabryką firmy Jager.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu