eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pogrzeb księdza Tadeusza Giedrysa odbędzie się w najbliższą środę

Tadeusz Giedrys zmarł 19 października, dzień przed swoimi 59 urodzinami. Ostatnia droga księdza, który pełnił posługę m.in. w Dębnie, Gryfinie a ostatnio w Lubanowie, odbędzie się w środę 28 października

Wczoraj otwarty został testament proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla w Lubanowie. Tadeusz Giedrys oznajmił w nim, że chce zostać pochowany w rodzinnym Szczecinie. Trumna z jego ciałem zostanie umieszczona w krypcie księży katolickich, niedaleko wejścia od strony ul. Ku Słońca.

Msza święta w jego intencji ma odbyć się w kościele pw. Świętej Rodziny przy ulicy Korony Królowej Polskiej 28, która była jego macierzystą parafią.

Ostatnia droga lubianego kapłana będzie mieć miejsce w środę 28 października o godzinie 11.00. Dzień wcześniej, w kościele w Lubanowie, odbędzie się msza w intencji zmarłego.

Ksiądz Tadeusz pełnił tam swoją posługę od listopada 2015 roku. Przed dwoma tygodniami otrzymał z rąk biskupa nominację na vice dziekana dekanatu Banie. Był twórcą i organizatorem Festiwalu Papieskiego im. Jana Pawła II Totus Tuus. Tegoroczna impreza miała odbyć się w czerwcu, lecz została przełożona na 16 października. Ostatecznie nie doszło do niej z powodu choroby księdza.

Tadeusz Giedrys chorował od kilku lat. W poprzednim tygodniu poczuł się źle. Badanie wykazało, że jest zakażony koronawirusem. Ostatnie dni spędził w szpitalu przy ulicy Arkońskiej.

 

Posługiwał w następujących parafiach:

  • Dębno, św. Antoniego - 3.07.1989 - 16.07.1990 - wikariusz
  • Szczecin, Matki Bożej Jasnogórskiej - 16.07.1990 - 01.07.1991 - wikariusz
  • Szczecin, Świętej Rodziny - 1.07.1991 - 01.07.1992 - wikariusz
  • Gryfino, Niepokalanego Serca NMP - 1.07.1992 - 20.04.1996 - wikariusz
  • Barlinek, św. Bonifacego - 20.04.1996 - 01.07.1997 - pomoc duszpasterska
  • Szczecin, św. Stanisława Biskupa - 1.07.1997 - 01.09.1997 - pomoc duszpasterska
  • Szczecin, Miłosierdzia Bożego - 1.09.1997 - 21.08.1999 - wikariusz
  • Ściechów, św. Antoniego z Padwy - 21.08.1999 - 01.08.2003 - proboszcz
  • Runowo, św. Tomasza - 1.08.2003 - 25.08.2008 - proboszcz
  • Dolice, Chrystusa Króla - 25.08.2008 - 25.11.2015 - proboszcz
  • Lubanowo, Chrystusa Króla - 25.11.2015 - 19.10.2020 - proboszcz

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu