eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Policja ostrzega seniorów

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie przeprowadzili zaplanowane spotkanie w ramach działań "Bezpieczny Senior", które odbyło się w Dziennym Domu Seniora – Wigor w naszym mieście.

Podczas spotkania policjanci omówili najczęściej występujące zagrożenia wśród osób starszych dotyczące m.in. oszustw na tak zwane metody "Wnuczka" czy "Policjanta". Poruszony został także temat "Przy bankomacie" jak również temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówiono w jaki sposób seniorzy mogą zapobiegać przedmiotowym oszustwom, a także poinformowano ich, że należy niezwłocznie powiadomić jednostkę policji o wszelkich podejrzeniach związanych z takimi incydentami. Ponadto przedstawiony został materiał filmowy "Aktywny i Bezpieczny Senior", przekazano materiały promocyjne w tym temacie oraz wręczono opaski odblaskowe. Łącznie w spotkaniu brało udział około 20 osób.

Korzystając z okazji Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie serdecznie zaprasza seniorów do udziału w obchodach "Dnia Seniora", które odbędą się 17 października 2019r. w godzinach 10:00-13:00 w Gryfinie przy ul. Szczecińskiej 19. Spotkanie te zorganizowane jest dzięki współpracy z ZUS Gryfino, a także CECH Gryfino.

dostarczone / KPP Gryfino

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu